طرح توسعه پایدار آب در کشور اجرا می‌شود

[ad_1]

 

کد مطلب: 494507

طرح توسعه پایدار آب در کشور اجرا می‌شود

تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۶

دبیر نخستین کنفرانس ملی حکمرانی آب ایران گفت: طرح توسعه پایدار آب در کشور مهیا شده و اجرائی می‌شود و در سال ۲۰۱۷ به عنوان برترین طرح کشوری یونسکو انتخاب شد.

به گزارش تسنیم از گرگان، محمدرضا فرزانه عصر امروز در نخستین همایش ملی حکمرانی آب ایران در گرگان اظهار داشت: درآمیخته راهبردی کشور با حضور استادان به نام طرح توسعه پایدار آب مطرح شد و این طرح امسال از سوی یونسکو به عنوان طرح نمونه کشوری انتخاب شد.

دبیر نخستین کنفرانس ملی حکمرانی آب ایران تاکید کرد: مشکل کم آبی این روزها به بحران تبدیل شده و به همین علت در دانشگاه منابع طبیعی و کشاورزی گرگان در بخش مهندسی طرح‌هایی در حال تحقیق و بررسی است.

فرزانه افزود: در سطح کشور طرحی تعریف شد و قشم پایلوت کشوری انتخاب شد و این طرح احیای سازه‌های آبی جزیره قشم مورد مطالعه قرار گرفت.

دبیر نخستین کنفرانس ملی حکمرانی آب ایران تاکید کرد: کمیته راهبردی ملی طرح تحقیقاتی توسعه پایدار را مطرح کرد و در سال 2017 این طرح از سوی یونسکو طرح برتر شناخته شد و برای اجرای این طرح کمیته‌ای از سطح ملی فعالیت می‌کند تا سازه‌های مناسب شناسایی شود.

فرزانه تصریح کرد: ابعاد مختلف طرح بررسی می‌شود و هدف‌گذاری 5 ساله این طرح شده و این طرح با پایلوت قشم آغاز شده و امیدوارم بتوانیم سازه‌های مناسب آبی را در سراسر کشور شناسایی کنیم و با کمک دانش بومی این طرح‌ها را در سراسر کشور اجرایی کنیم و جوامع محلی در این راستا کمک خوبی به ما خواهند کرد.

دبیر نخستین کنفرانس ملی حکمرانی آب ایران تاکید کرد: در این طرح‌ها از منابع تجدیدپذیر استفاده خواهیم کرد و نه از منابع تجدیدناپذیر و استفاده از آب باران بهترین گزینه است، البته نگاه ما به اقلیم هر منطقه است که هدر رفت کمتر آب داشته باشیم.

وی تاکید کرد: تفاوت این طرح با آب پشت سدها این است که پشت سدها تبخیر صورت می‌گیرد و این سبب هدررفت می‌شود اما در این طرح تبخیر و آلودگی به کمترین حد خود می‌رسد.

 

کلمات کلیدی : آب+منابع آب+بحران آب

 

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *