ممنوعیت دخانیات در مراکز عمومی فیلیپین

[ad_1]

استعمال دخانیات در مناطق و مراکز عمومی سراسر فیلیپین از امروز یکشنبه ممنوع شد.

به گزارش بولتن نیوز، تارنمای روزنامه ‘فیل استار’ اعلام کرد ممنوعیت استعمال دخانیات در مناطق و مراکز عمومی فیلیپین 60 روز پس از تصویب قانونی در این زمینه، از امروز یکشنبه اجرا شد.
براساس این قانون، استعمال دخانیات در اماکنی که خدمات عمومی و خصوصی ارائه می کنند، وسایل حمل و نقل عمومی، مدارس، اماکن دولتی، مراکز فعالیت کودکان، موسسات تهیه و توزیغ غذا و رستوران ها، خیابان یا راهروها، بازار، مراکز بهداشتی، پارکینگ ها و پایانه های حمل و نقل، کلیساها و بوستان های فیلیپین و برهی مراکز ممنوع است.
‘پائولین اوبیال’ وزیر بهداشت فیلیپین اعلام کرد: در 5 سال آینده با ممنوعیت استعمال دخانیات یک میلیون و 500 هزار نفر از تعداد بیماران تنفسی این کشور کاسته می شود.
وی گفت که با ممنوع شدن استعمال دخانیات در مناطق و مراکز عمومی در پنج سال آینده شیوع سیگار کشیدن در فیلیپین نیز 8 درصد کاهش می یابد و با این سیاست یک میلیون و 500 هزار نفر استعمال دخانیات را ترک می کنند.
‘رودریگو دورته’ رئیس جمهوری فیلیپین بیش از 2 ماه پیش دستورالعمل اجرایی مناطقی که استعمال سیگار در آن ممنون می شود را ابلاغ کرد.
‘ماریکار لیمپین’ مدیر اجرایی مبارزه بااستعمال دخانیات فیلیپین گفت: این برای ما یک پیروزی است .
این ممنوعیت همچنین شامل خرید و فروش و توزیع محصولات دخانی به افراد زیر سن قانونی (18 سال) می شود و محدودیت هایی برای تبلیغات سیگار نیز در نظر گرفته شده است.
یک گزارش سازمان بهداشت جهانی که سال 2015 منتشر شد، نشان می دهد 11 درصد از افراد زیر سن قانونی فیلیپین که بیش از یک چهارم فیلیپینی ها را شامب می شود، سیگار می کشند .
طبق دستورالعمل جدید فیلیپین، دخانیات نباید در حدود 100 متری مدارس، زمین های بازی و یا هر جا که کودکان ممکن است جمع شده باشند، فروخته شود.
دوترته رئیس جمهوری فیلیپین در زمانی که به عنوان شهردار ‘داوائو’ نیز خدمت می کرد، استعمال دخانیات را در بسیاری از مناطق این شهر ممنوع کرده بود.
براساس دستورالعمل جدید رئیس جمهوری فیلیپین، افرادی که از امروز در امکانی که ممنوع شده است سیگار بکشند با مجازات 3 ماه حبس و پرداخت 100 دلار جریمه مواجه خواهند شد.
پلیس فیلیپین یگان هایی برای جلوگیری از استعمال دخانیات در اماکن و وسایل نقلیه عمومی تشکیل می دهد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *